• Like 1
  • Upvote 2
Jump to content

Nekādu instrukciju Oo


Dāvids_M

Recommended Posts

Es esmu jauniņais, vispār pirmā reize kad kapāju GTA samp.

Es nezinu neko, kas šajā serverī ir jādara O.o nekur nav nekādu tutoriāli, nedz kā līmeni dabūt, nedz kā čats ir jāizmanto.

Es tikai skraidu apkārt kā idiots un cenšos ko saprast, bet nekā, esmu arī jautājis kas un kā, bet tikai daži no spēlētājiem man palīdz.

 

Naudu no sākuma ir grūti dabūt, nu, itkā ir viegli, bet vienīgā vieta kur pa īstam var ko nopelnīt ir karjeras, bet tā vieta ir viens liels buga, 5 min pasēdi tur, un pēkšņi tu esi ārā no servera O.o

no sākuma domāju ka nets vainīgs, bet beigās sapratu, ka tā ir vienīgā vieta serverī, kur man notiek tādas lietas :(

 

Es pat nezinu čata komandas, es rakstu /main, servera komandas un tad kopējās, bet man tur vienkārši čatā izmet dažādas komandas, bez nekādiem paskaidrojumiem ! :( Šajā lapā arī nekā nav, kas pētu man palīdzēt iesākt spēli, tākā ceru, kad vismaz kāds šeit man paskaidros, kas un kā ! Lai es varētu normāli spēlēt, nevis skraidīt apkārt kā idiots neko nesaprazdams.

 

P.S. Vienīgi ziņu reportieris un policija ir atstājusi labu iespaidu, bet mediķi gan nē, jo divi no viņiem mani brutāli piekāva :/

 

Paldies tiem, kuri palīdzēs !

Link to comment
Share on other sites

Šajā sadaļā Jums būs iespējams atrast un apskatīt Jums nepieciešamo, proti, iegūt lielākas Lomu spēles prasmes, iepazīties ar Lomu spēles terminiem, apskatīt mūsu servera pieejamās sistēmas un vēl daudzas citas lietas.
  • Lomu spēles termini
  • Lomu spēles uzsākšans gaitas
  • Pareiza "/me" un "/do" pielietošana
  • Serveru sistēmu ieskats un informācija

 

Lomu spēles termini:

Izlasot virsrakstu, Jums uzreiz rodas jautājums - kas tie tādi  roleplay termini ir un kam tie ir vajadzīgi? Roleplay termini ir  domāti tam, lai spēlētājs, kurš uzsāk gaitas roleplay serverī,  spētu attēlot savu roleplay kā reālajā dzīvē. Šie termini ir  obligāti jāievēro, lai Jūsu roleplay izdotos veiksmīgi. Pirms  pārlūkojat šos terminus, ieteicams izlasīt rakstu, kas tieši ir  roleplay.

________________________________________________
  • Roleplay (
    RP
    )

 Roleplay (turpmāk RP) ir reālās dzīves attēlošana iekš spēles.  Šis termins atspoguļo visu roleplay darbību. Jums pēc iespējas  vairāk ir jācenšas atspoguļot reālās dzīves situācijas un  darbības iekš šīs roleplay. Jums ir jācenšas uzvesties kā  reālajā dzīvē, Jums ir jāveido emocijas kā reālajā dzīvē-  izmantojot nepieciešamās komandas. Šo noteikumu pārkāpt iekš 
MTA:SA
ir visai viegli, jo pati spēle nav pielīdzināta reālās  dzīves situācijām - fizisko darbību iespējām.
  • Out of Character (
    OOC
    )

 Out of Character (turpmāk OOC) ir viss, kas notiek ārpus Jūsu  tēla. Ņemsim par piemār OOC čatu (/b "teksts"). Šajā čatā saruna  notiek par to, kas neattiecas uz tavu tēlu, tekstu, kas tiek  rakstīts OOC nedrīkst uztver ar tēlu (IC).
  • In Character (
    IC
    )

 In Character (turpmāk IC) ir pilnīgi viss, kas notiek iekš jūsu  tēla un apkārt tam. Ir grūti paskaidrot šo terminu, kad tas tiek  dzirdēts pirmo reizi, bet nu pamēģiniet iedomāties, ka Jūsu  tēls, esat Jūs un pilnīgi viss kas notiek Jūsu dzīvē un ar jums  ir IC.
  • Pasīvais roleplay

Pasīvais roleplay ir NPC attēlošana iekš spēles. Proti, kad Jūs pats attēlojat kādu no tēliem attiecīgās situācijās (veikala pārdevēju, ofisa sekretāri utml). Pasīvo roleplay parasti attēlo viens cilvēks, parasti tas notiek caur komandu "/do", kur tiek aprakstīts, ko dara mūsu NPC. Pasīvo roleplay nedrīkst izmantot savā labā.
  • Deathmatch (
    DM
    )

 Deathmatch (turpmāk DM) ir cita spēlētāja nogalināšana bez
IC
  iemesla. Proti, ja Jums
IC
nav nekāda iemesla nogalināt citu  spēlētāju, tad Jūs to nedrīkstat darīt, jo tas skaitīsies kā  termina pārkāpums. Nogalināšanas iemesls var būt tikai un  vienīgi
IC
, nevar būt
OOC
iemeslu, piemēram: "Viņš ir mans  draugs reālajā dzīvē, tāpēc pakaušos ar viņu prikola pēc,  mēģināšu nosist." vai "Viņš forumā vislaik kaitina mani, laiks  atriebties spēlē."
  • Powergame (
    PG
    )

 Powergame (turpmāk PG) ir darbību attēlošana, kas nav iespējama  reālajā dzīvē, piemēram - nolekšana no četru metru augstuma, pēc  kā piecelšanās augšā un turpināša iet tālāk; pacelt 1 tonnas  smagu automašīnu un aizmest to prom. Vēlviena lieta, kas  piederās pie šī termina pārkāpšanas ir roleplay laikā darbību  attēlošana tādā veidā, ka otrs spēlētājs nespēs atbildēt uz jūsu  attēlotajām darbībām, piemērs:

**Jānis Bērziņš iesit Pēterim pa seju, izslēdzot viņu** - Lūk  tāda attēlota darbība jau ir termina pārkāpums, attēlotā darbība  otram spēlētājam neļaus atbildēt uz otra cilvēka attēloto  darbību.
  • Metagame (
    MG
    )

 Metagame (turpmāk MG) ir OOC sniegtās informācijas izmantošana  IC. Proti, iedomāsimies situāciju - Tu esi policists un Tavs  draugs pa skype pasaka tev, ka pēc stundas skeitparkā salasīsies  cilvēku bariņš, sarunātam masīvam kautiņam un tu to uzzinot caur  rāciju pasaki to pārējiem policistiem, pēc kā dodies kopā ar  citiem arestēt kaušļus, kas izbojās visu roleplay (ticis  pārkāpts noteikums). Viss, kas jums tiek teikts OOC, ko jūs  nezināt IC, nav atļauts izmantot IC.
  • Common Sense (
    CS
    )

 Common Sense (turpmāk CS) jeb veselais saprāts ir roleplay  attēlošana ar loģiku, proti visam, kas tiek darīts ir jābūt  savai loģikai. Jūs nevarat iet pārdot ieročus pie domes, jo tas  jau ir
CS
termina pārkāpums, jo tas ir neloģiski - reālajā dzīvē  Jūs momentāli tiktu arestēti, Jūs fiksētu simts un viena kamera.
  • Quick Swapping (
    QS
    )

 Quick Swapping (turpmāk QS) ir ieroču pārslēgšana ar peles  "rullīti", kas ir noteikuma pārkāpums. Katru ieroci, kas tiek  izņemts ir jāattēlo ar roleplay darbības attēlošanu, parādot, kā  un no kurienes tiek izņemts ierocis. (no kabatas, somas, jakas  utml.)
  • Revenge Kill (
    RK
    )

 Revenge Kill (turpmāk RK) ir spēlētāja nogalināšana, kurš  pavisam nesen ir nogalinājis Jūs pašu. Proti, ja Jūs nogalina,  Jūs to cilvēku jau neatceraties, jo pazaudējat atmiņu par  noteiktu cilvēku/lietām, kas saistītas ar to cilvēku. Ja loģiski  padomāt, ja Jūs nogalina, Jūs taču nespēsiet nākt un atriebties  cilvēkam, ko vairs nu vispar jau nepazīstat.
  • Player Kill (
    PK
    )

 Player Kill (turpmāk PK) ir kāda konkrēta tēla nogalināšana,  pirmstam saskaņojot ar administrāciju un nogalināmo tēlu par PK  izpildi. PK - tēls tiek nogalināts un neatceras nekādus  notikumus/informāciju, kas saistīta ar personu/-nām, kas viņu  nogalināja. Lai izpildītu PK ir jābūt loģiskam un labam  iemeslam.
  • Character Kill (
    CK
    )

 Character Kill (turpmāk CK) ir līdzīgs PK, bet spēlētāja tēls  atmiņas zaudējuma vietā tiek bloķēts, proti ar viņu spēlēt vairs  nevar. Lai veiktu kādam spēlētāja tēlam CK, tam ir jābūt  saskaņotam ar administrāciju un jābūt ļoti labam iemeslam, lai  veikt spēlētāja tēla nogalināšanu.
  • Mixing

 Mixing ir
OOC
un
IC
jaukšana savā starpā, šī lieta piemīt  daudziem cilvēkiem, kas tikko uzsākušas savas gaitas roleplay  serveros. Pie mixing arī pieskaitās smaidiņu lietošana IC čatā.  Piemēri: "Jānis Bērziņš saka (IC čatā): Ev, kāda bija lekšanas  poga?"; "Jānis Bērziņš saka (IC čatā): LOL TU SLIMS ESI
biggrin_mini2.gifbiggrin_mini2.gif
:@  :S"
  • Ninja Jack (
    NJ
    )

 Ninja Jack (turpmāk NJ) ir spēlētāja izmešana no automašīnas,  izmantojot pogu ENTER/F bez jebkādas roleplay situācijas attēlošanas. Lai pareizi nozagt kādam automašīnu, Jums jāattēlo darbības, kā auto tiek zagts.
  • Chicken Running (
    CR
    )

Chicken Running (turpmāk CR) ir skriešana zig-zagā, ar šādu skriešanas palīdzību ir lielāka iespēja

izvairīties no šāvieniem, kas ir aizliegts.

 

Komandas:

 

 

* /me - svarīgākā komanda, kas tiek lietota veidojot RP situācijas. Ar /me komandu tiek parādītas darbības.

* /do - arī ļoti svarīga komanda, veidojot RP situācijas. Ar /do komandu tiek parādītas kāda tēla vai priekšmeta īpašības, kā arī izmanto dažu jautājumu uzdošanai, parasti, lai uzzinātu darbības sekas.

 

So terminu neieverosana Administratoram ir tiesibas ielikt cietuma uz noteiktu laiku!

Link to comment
Share on other sites

limeni pelna ar payday- naudas sanemsanas laiks 

katru pilno stundu 12:00 13:00 ir payday par ko tu sanem skill points /main mana statistika ir rakstits cik tev ir un cik vel vaig

Link to comment
Share on other sites

Labi, sāksim ar čatu: lai atvērtu čata logu un rakstītu uzspied taustiņu "T" uz klaviatūras. Parastais čats ir domāts kā tēlu čats jeb in character čats, tur tu raksti to ko saka tēls tēlam(nevis tu pats kā cilvēks citam cilvēkam) bet tikai spēles personāžs spēles personāžam, lai čatotu ar citiem ārpus spēles pirms tu kautko raksti ir jāraksta /b. Kā iesākt spēli: Izīrē motorolleri spawnā, uzraksti čatā /gps -> autoskola, aizbrauc līdz turienei, kur rāda kursors virs tavas galvas, tur nokārto braukšanas eksāmenu. võala, taad tu vari braukt ar mašīnām, lai varētu lidot ar lidmašīnām un braukt ar laivām ir jāuzmeklē instruktors, bet tas jau vēlāk. Kad esi nolicis tiesības dodies uz karjerām, tākā tev jau ir tiesības tu vari strādāt ar iekrāvēju, tā var ātrāk nopelnīt naudu. Tā tu karjerās strādā līdz otrajam līmenim, to cik tev daudz ir jāspēlē līdz jaunam līmenim vari atrast /main->statistika katru stundu ir tā saucamais "Pay Day" kurā tev pieskaitās viens pieredzes punkts, lai sasniegtu otro līmeni vajag astoņus tādus. Kad esi sasniedzis otro līmeni, dodies uz domi(/gps var atrast) aizej līdz sarkanajam punktiņam, izvēlies taksista darbu, čatā uzraksti /fare un strādā kā taksists, kad iegūsti trešo līmeni, tad strādā kā automehāniķis, ar komandām /repair <spēlētāja id> <cena> un /fixcar <spēlētāja id> tu vari salabot transportu kādam citam spēlētājam. Ar komandu /reill <spēlētāja id> <cena> tu vari uzpildīt kādam mašīnu un pats no tā nopelnīt, kad iegūsti ceturto līmeni tad sākas pavisam cita spēle, tu vari doties uz organizācijām. Manuprāt ar šo pamācību pagaidām pietiks :) Cerams, ka palīdzēju!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kā pārbaudīt cik tev nauda no paydayiem un uz konta?

Pieej spawna pie bankomāta, tad uzraksti /atm un tev izmetīs logus un tu  tur vari visu redzēt..

Kā nopirkt māju?

Tev uz konta ir jābūt summai, kura ir uzrādīta, kad tu uzej uz zaļās mājiņas logo. Uzejot uz tās tev parāda cik māja maksā un kuras klases tā māja ir.

Kā nopirkt mašīnu?

Katrā LS, SF, LV ir pa vienam autoveikalam, kurā vari iegādāties sev tīkamu auto. SF būs visdārgākie auto, un arī visātrākie. LV būs vidēji labi auto, ar kuriem ir ļoti labi pārvietoties. LS būs auto kuri ir iesākumam, nav dārgi un arī ir pietiekoši ātri šai summai.

Kā nopirkt biznesu?

Biznesu var nopirkt jeb kur gan LS, gan SF, gan LV. Lai nopirktu bizznesu tev jābūt attiecīgajai summai uz konta. Visu bizznesa informāciju var iegūt uzrakstot /bpanel. Lai bizznes nepazustu tev ir jāieliek kaut kāda maza summa, lai bizznesam būtu kaut kādi ienākumi, protams jābūt arī produktiem, to varēs uzzināt uzrakstot /main > Servera komandas > Biznesa komandas.

 

Ceru kaut kā palīdzēju!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paldies,ka nolēmi spēlēt tieši šajā komūnā!

Sazinies ar mani forumā PM'ā,apstāstīšu +/- visu,ko vēlēsies zināt,drīz atgūšu datoru ar kuru tikšu serverī,tad arī iemācīšu un parādīšu kā bīdīt lietas serverī.

Pašam uzreiz visus terminus,visu rpošanu ir grūti iemācīties,tas nāk ar laiku,vieglāk ir ja kāds palīdz un ieved tajā.Man pašam sākumā bija čakars ar to visu,bet patīk,ka tu solīdi palūdzi,tāpēc es Tev palīdzēšu. :)

TC

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...